A SZENT LÁSZLÓ KÁPOLNA MOZAIKKÉPEI A FOGADALMI TEMPLOMBAN
Az oltár alsó része siklósi márványból készült 1945-ben, benne a szentsírral. Felette piszkei márvány keretben öt, 1953-ban kirakott mozaikkép látható. Mint a templom összes mozaikképét, ezeket is Sztehló Lili üvegművész tervei alapján Kolbe Mihály festőművész rakott ki, magas művészi és
technikai szaktudással. A mozaikokhoz muránói üvegmozaikot használtak fel. Ez az időtálló anyag évezredekig megőrzi színét, pompáját.
Középen áll Szent László aranykereszttel díszített pajzzsal és csatabárddal, balra Boldog Piroska, az ő leánya, és Szent Gellért püspök. Jobb oldalt Boldog Jolánta és Szent Adalbert püspök képe helyezkedik el. A mozaikképeket piszkei márvány veszi körül, amit Podraczky Rudolf budapesti kőfaragó mester készített. Érdemes közelebbről szemügyre venni Boldog Jolánta fátyolát, hogyan oldotta meg a csipkefátyol anyagszerűségének érzékeltetését Kolbe a mozaik-technikával. A csipkés ingujj mozaikkal való kiképzése elgyönyörködtette Tihanyi János apátplébánost is, és külön hívja fel a figyelmet ennek művészi értékére a mohácsi Fogadalmi templomról írt, átfogó leírásában (1956).
(se)